27. فروردين 1398 - 9:46   |   کد مطلب: 300557
سراب روانسر: در مراسم جشن روز جانباز فرماندار شهرستان ثلاث گفت: تجلیل از این عزیزان گام برداشتن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از ایثار واحد کرمانشاه همزمان با فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و سالروز میلاد با سعادت حضرت اباالفضل العباس ( ع ) و روز جانباز، به همت بنیاد شهرستان ثلاث باباجانی، مراسم جشنی با حضور جمع کثیری از جانبازان گرانقدر و خانواده های آنان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم با شکوه که با همکاری سپاه ناحیه ثلاث باباجانی برگزار شد جمعی از مسئولین این شهرستان از جمله ماموستا ملا احمد شیخی امام جمعه، صادق خدادادی فرماندار،  محمد حسین کرمی فرمانده سپاه،  مدیران و مسئولین ادارات، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
ماموستا شیخی امام جمعه ثلاث در این مراسم با گرامی داشت این ایام فرخنده اظهار داشت: جانبازان عزیز با شجاعت و ایثار مثال زدنی در طول انقلاب و بویژه دوران دفاع مقدس همچون ستاره های درخشانی در پهنه آسمان این سرزمین در خشیدند و برای جامعه اسلامی نور افشانی کردند.
ماموستا شیخی افزود: جانبازان گرانقدر در هشت سال دفاع مقدس با رشادت تمام تا مرز شهادت پیش رفتند و در این میدان آزمایش با بذل سلامتی خود، با خدای متعال معامله کردند که ارزش این معامله کمتر از شهادت نیست.
در ادامه خدادادی فرماندار ثلاث نیز در سخنانی با تبریک این ایام خجسته از جانبازان به عنوان سندهای افتخار ایران اسلامی یاد کرد و افزود: شجاعت های جانبازان در دوران دفاع مقدس خاطره انگیز و به یاد ماندنی است و تکریم و تجلیل از این عزیزان گام برداشتن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
همچنین کرمی فرمانده سپاه شهرستان ثلاث نیز با یادآوری این نکته که   باید ایثارگری های جانبازان عزیز در دوران دفاع مقدس فراموش نشود افزود: جانبازان سندهای زنده و مایه افتخار و سربلندی ایران اسلامی هستند.
 در حاشیه این مراسم نیز برنامه هایی همچون برگزاری مسابقات فرهنگی، تجلیل از جانبازان شاغل در ادارات، بر پایی ایستگاه سلامت ( ویزیت رایگان )، مولودی خوانی و تجلیل از مسئولین دستگاه های تلاشگر در عرصه ایثار و شهادت که تعامل و همکاری خوبی  با بنیاد شهید داشته اند مورد تقدیر قرار گرفتند.
گفتنی است: در نماز جمعه این هفته شهرستان ثلاث باباجانی نیز ماموستا شیخی بخش های از سخنان خود را به تجلیل از جانبازان گرانقدر اختصاص داد و در این مراسم عبادی سیاسی گفت: همه ما باید قدرشناس جانبازان و خانواده های آنان باشیم و از جانبازان به عنوان افتخارات ملت و کشور یاد کرد.