1. ارديبهشت 1398 - 7:36   |   کد مطلب: 300675
سراب روانسر: جلسه کمیته حفاظت از منابع طبیعی با موضوع پیشگیری و اطفای حریق در شهرستان جوانرود برگزارشد.

به گزارش سراب روانسر، در این جلسه فرماندار جوانرود بر اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی تاکیدکرد وگفت: پیشگیری و مدیریت اطفای حریق نیاز به مشارکت همگانی دارد.

 

 

رستگاریوسفی با بیان اینکه آموزش جوامع محلی و فرهنگ سازی برای پیشگیری از آتش سوزی در مراتع وجنگلها می تواند بسیارموثرباشد افزود: باید از تمام ظرفیت ها ، همچون امامان جمعه و جماعت، رسانه های جمعی، آموزش های چهره به چهره با روستائیان و سازمان های مردم نهاد استفاده کرد.

 

وی به طبیعت خشن و صعبالعبوری منطقه اشاره کردو اظهارداشت : علاوه برفرهنگ سازی باید با انجام برنامه های مستمر مانند تجهیز سازمان های مردم نهاد، دهیاران، ایجاد خط آتش بر، گذاشتن دیده بان و شناسایی مناطق مستعدآتش سوزی و عوامل انسانی برای پیشگیری و اطفای حریق در دستورکارقرارگیرد.

 

فرمانده سپاه ناحیه جوانرود در جلسه کمیته حفاظت از منابع طبیعی با موضوع پیشگیری و اطفای حریق در این شهرستان ازآمادگی پایگاهای بسیج برای پیشگیری واطفای طریق خبردادو گفت :پایگاهای بسیج دراین راستا آموزش های لازم را گذرانده و خواهندگذارندوآماده همکاری وهمیاری با دیگر ارگانها دراین مهم هستند.

 

سرهنگ ابوذر انوری به نقش فرهنگ سازی برای پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی اشاره کرد وافزود: امامان جمعه و جماعت ، رسانه های جمعی ،سازمان های مردم نهاد و دوستداران طبیعت می توانند دراین راستا نقش موثری وبه سزایی داشته باشند.

 

مدیر منابع طبیعی وآبخیزی شهرستان جوانرود درجلسه کمیته حفاظت ازمنابع طبیعی با موضوع پیشگیری و اطفای حریق گفت : با هوشیاری مردم و مسئولان سال گذشته نسبت به مدت مشابه 50 درصد کاهش آتش سوزی دراین شهرستان شاهدبودایم.

 

جواد ملکی افزود: امسال نیز با همکاری مردم و مسئولان تدابیر لازم برای پیشگیری واطفای حریق در شهرستان جوانرود اندیشیده شده است.

 

 

لازم به ذکر است : شهرستان جوانرود62 هزارهکتار منابع طبیعی واراضی ملی دارد.

برچسب‌ها: