3. ارديبهشت 1398 - 11:23   |   کد مطلب: 300741
سراب روانسر: پس از کنفرانس خبری مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره لغو معافیت برخی کشور‌ها برای واردات نفت از ایران، بهای نفت در بازار‌های جهانی دو درصد افزایش یافت.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از افکارنیوز، پس از کنفرانس خبری مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره لغو معافیت برخی کشور‌ها برای واردات نفت از ایران، بهای نفت در بازار‌های جهانی دو درصد افزایش یافت.

در پی تصمیم آمریکا در خصوص پایان دادن به معافیت‌های تحریمی نفتی ایران، بهای نفت خام برنت دریای شمال روز دوشنبه با بیش از سه درصد افزایش به بشکه‌ای ۷۴.۳۱ دلار رسید که این رقم از رکورد هفته گذشته (۷۲.۲۷ دلار) عبور کرد.  نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز با ۲.۴ درصد افزایش به بشکه‌ای ۶۵.۵۲ دلار رسید.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در فاصله ۱۰ روز مانده به پایان مهلت معافیت‌های تحریمی ایران اعلام کرد واشنگتن دیگر استثنائی برای مشتریان نفتی ایران قائل نخواهد شد.

مایک پمپئو که در یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه آمریکا سخن می‌گفت، مدعی شد که واشنگتن در راستای کمپین فشار حداکثری همچنان تلاش می‌کند صادرات نفت ایران را به صفر رسانده و این کشور را از درآمد اصلی خود محروم کند.