4. ارديبهشت 1398 - 21:15   |   کد مطلب: 300795
سراب روانسر: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نشست هم اندیشی روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شهرستان روانسر برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، نشست هم اندیشی روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شهرستان روانسر به مناسبت فرا رسیدن  ماه مبارک رمضان در سالن اجتماعات فرمانداری روانسر برگزار شد

 

سعدی مصطفی زاده سرپرست فرمانداری روانسر در این نشست بیان داشت:  روحانیون در سخت ترین شرایط پا به پای نظام و انقلاب ایستادند پس ما قدردان روحانیون هستیم و خواهیم بود .

 

وی تصریح کرد: امروز رسالت روحانیون و علما در شرایط کنونی سخت و حساس تر از هر زمان دیگری است چرا که تندروهای مذهبی در حال تیشه زدن به ریشه اسلام هستند و پروسه اسلام هراسی  ، توسط دشمنان در حال اجرا است.

 

سرپرست فرمانداری روانسر ادامه داد: روحانیون منادیان و حافظان وحدت هستند و خوشبختانه روحانیون این منطقه با فراهم نمودن بستر روشنگری و بصیرت افزایی نقش کلیدی را در این زمینه داشته اند.

 

مصطفی زاده ادامه داد: شکل گیری مثلث روحانیون ، مردم و مسئولین در راستای تقویت وحدت مهم و ضروری است و در هر جامعه ای این سه قشر هماهنگ و همراه باشند دشمنان مایوس و ناامید خواهند شد

 

وی تاکید کرد:  دشمن به این نتیجه رسیده که یارای مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد و نیاز است در مقوله فرهنگی به ویژه توجه به نسل و جوان و نوجوان کارهای بیشتری صورت بگیرد .

 

ماموستا ملا یحیی شهبازی امام جمعه موقت روانسر نیز گفت: مهمترین نیاز امت اسلام حفظ اتحاد، وحدت و همدلی است.

 

شهبازی افزود: حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی مهم‌ترین وظیفه روحانیون و ائمه جماعات است.

 

وی اضافه کرد: لازم است علمای دین، روحانیون و ائمه جماعات در کنار مردم و مسئولان برای حفظ وحدت و ایجاد صمیمت و جذب جوانان به مساجد تلاش موثری داشته باشند.