8. ارديبهشت 1398 - 6:04   |   کد مطلب: 300848
سراب روانسر: نشست هم اندیشی ائمه جمعه و جماعات در آستانه ماه مبارک رمضان در شهرستان جوانرود برگزارشد.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا ملا احمد فخری امام جمعه جوانرود در این نشست  با تاکید بر وحدت وبرادری بین مسلمانان گفت: اتحاد و انسجام در جهان اسلام به عنوان یک ضرورت مهم و اساسی مورد تاکید است و همه باید برای ایجاد و تقویت این وحدت تلاش کنند.

 

 فخری با یادآوری توطئه های استکبار برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان  افزود: اتحاد و همدلی ضرورت مقابله با توطئه های دشمنان اسلام دربرهه کنونی است .

 

معاون ، سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جوانرود نیز نقش روحانیون  را در دفاع از اسلام و انقلاب را یادآورشد و گفت : نقش روحانیت شیعه و سنی دردفاع از اسلام و انقلاب افتخار بزرگ و بی نظیری است.

 

مصطفی رجبی  به نقش روحانیون اهل سنت منطقه اورامانات اشاره کرد وافزود: روحانیت اهل سنت منطقه اورامانات در همه مقاطع انقلاب اسلامی  هیچگاه از چهارچوب  سیاست های اصلی واساسی نظام خارج نشدند و همه توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

 

جانشین  دفتر نمایندگی ولی فقیه در اموراهل سنت استان کرمانشاه  نیز ادامه داد: ائمه جمعه و جماعت شهرستان جوانرود به نقش و جایگاه مسجد در طول 14 قرن اخیر اشاره کرد وگفت : مساجد اساسی ترین نقش را در درمسائل دینی ،سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی را ایفا می کنند و کسانی که که مسجد را مدیریت می کنند مسئولیت  سنگین و خطیری به عهده دارند.

 

احمد محمدی  افزود: دنیای امروز با جهان گذشته بسیار متفاوت است و داعیان دین باید علم خود را به روز رسانی کنند چرا که روحانیون و ائمه جمعه و جماعات  مدافعان  دین هستند.

 

وی با بیان اینکه  دشمنان از هر روشی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان استفاده می کنند اظهارداشت : یکی از این راه ها ایجاد دو دستگی در انجام واجبات دینی  مانند آغاز و پایان ماه رمضان است.

 

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه  در اموراهل سنت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: درحال حاضر 20 مدرسه علوم دینی شناسنامه دار و ثبت شده در مناطق اهل سنت استان فعالیت دارند و 60 مدرس  نیز دارای حکم و 42 نفر عضو شورای روحانیت هستند.

 

محمدی یادآور شد:  مساجد یکی از مکان هایی است که جوانان در آن احساس امنیت می کنند بنابر این با هر روش و منشی باید این نسل را حفظ و صیانت کنیم و نگذاریم طعمه جریان هایی شوند که به نام اسلام بیشترین ضربه را به اسلام می زنند.

 

فرمانده سپاه ناحیه جوانرود نیز به نقش  روحانیون در دفاع از اسلام اشاره کرد و گفت : در حوادث و اتفاقاتی که به ضرر مسلمانان تمام می شود روحانیون باید موضوع قاطعانه ای داشته باشند.

 

سرهنگ ابوذر انوری در نشست هم اندیشی  ائمه جمعه و جماعت شهرستان جوانرود با بیان اینکه  مسلمانان حلال و حرام را از روحانیون می آموزند افزود: از روحانیون به عنوان رهبرو هادی دین  انتظارداریم در هر شهر و روستایی که تریبون در اختیار دارند از اسلام و مسلمانانی که در دنیا قلع و قمع می شوند دفاع کنند.

 

وی  از روحانیون به عنوان پرچم دار دین یاد کرد و اظهار داشت : 300 هزارشهید  به فتوای شما روحانیون در راه اسلام و انقلاب شهید شدند و امروز  نیز نقش شما بیش از هرزمان دیگر ی احساس می شود.

 

سرهنگ انوری با بیان اینکه دشمنان دین یک قرن است افکار مسموم به جوانان تزریق می کنند یادآورشد: روحانیون باید از تریبونی که در اختیار دارند باید بیشترین استفاده را برای جوانان داشته باشند.