8. ارديبهشت 1398 - 9:43   |   کد مطلب: 300875
سراب روانسر: رییس جمهوری روسیه که به منظور شرکت در دومین اجلاس بین المللی «کمربند - راه» به چین سفر کرده است تاکید کرد تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران از سوی آمریکا بازار نفت و انرژی را غیرقابل پیش بینی کرده است.

به گزارش سراب روانسر، به نقل ازبرنا، ولادیمیر پوتین در جمع خبرنگاران در پکن افزود: بعد از تصمیم ترامپ در زمینه تحریم‌های نفتی ایران، پیش بینی آینده بازار جهانی نفت مشکل است و نمی توان به صورت قطع در مورد آن نظر داد.
وی گفت: در حالی که قرار است تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا از 12 اردیبهشت آغاز شود اما قرارداد ما با اوپک برای حفظ سطح تولید نفت همچنان ادامه دارد و ما سقف تولید خود را افزایش نخواهیم داد.
او گفت: ما همچنین آماده ایم تا نیازهای نفتی شماری از کشورها از جمله چین را تامین کنیم.
رییس جمهوری روسیه ضمن اعلام آمادگی خود برای افزایش تجارت با چین تاکید کرد جنگ های تجاری در حال آسیب زدن به اقتصاد جهانی هستند.
پونیم در مورد جنگ سوریه نیز با بیان اینکه به مبارزه علیه تروریست ها در ادلب ادامه می دهیم گفت: توافق کامل در خصوص اعضای کمیسیون قانون اساسی سوریه دشوار است اما باید این کار را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه عملیات تمام عیار در ادلب سوریه هنوز منتفی نیست گفت: باید پیش از تصمیم گیری در خصوص حمله تمام عیار احتمالی در ادلب سوریه، به جمعیت غیر نظامی آن منطقه فکر کنیم.