9. ارديبهشت 1398 - 10:44   |   کد مطلب: 300934
سراب روانسر: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به مصاحبه ظریف با رسانه‌های آمریکایی، گفت کسی نباید به اظهارات ظریف توجه کند.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از فارس، ساعتی پس از پخش مصاحبه «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با شبکه «فاکس نیوز»، مقام‌های آمریکایی واکنش‌های خشم‌آلودی به اظهارات وی داشته‌اند.

«مورگان اورتگاس» سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا در واکنش به مصاحبه ظریف، در توییتر نوشته است: «عجیب نیست که ظریف که خود را "استاد حقوق بشر" می‌خواند و سخنگوی رژیم خشن ایران است، به ایالات متحده می‌آید تا از آزادی‌هایی که از مردم ایران دریغ می‌شود، بهره ببرد.»

وی افزود: «عجیب این است که هنوز هم بعضی افراد به این ریاکار توجه می‌کنند.»

پیش از این «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا هم مصاحبه ظریف را «مضحک» و «پروپاگاندا» توصیف و ادعا کرده بود که وزیر امور خارجه ایران تلاش می‌کند با انتشار اطلاعات غلط بر صحنه سیاسی آمریکا اثر بگذارد.

ظریف در مصاحبه‌ای که امروز از شبکه فاکس نیوز پخش شد، گفت بر خلاف وعده‌های انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، تیمی متشکل از بولتون و سران رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و امارات عربی متحده می‌خواهند آمریکا را به درگیری نظامی با ایران بکشند.