21. ارديبهشت 1398 - 11:09   |   کد مطلب: 301198
سراب روانسر: سرپرست وزارت دفاع آمریکا با ارسال یک فروند ناو تهاجمی آبی خاکی به خاورمیانه و استقرار سامانه‌های موشکی پاتریوت در خلیج فارس موافقت کرد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از العربیه، «پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا با اعزام ناو تهاجمی آبی خاکی «یو اس اس آرلینگتون» (مخصوص حملات زمینی-دریایی و عملیات‌های ویژه) به خاورمیانه موافقت کرد.

پاتریک شاناهان دستور داد تا سامانه های موشکی پاتریوت بیشتری در منطقه خلیج فارس مستقر شود.

پنتاگون در این رابطه اعلام کرد که «آمریکا برای جنگ با ایران تلاش نمی‌کند، اما برای دفاع از نیروهای آمریکایی و منافع خود در منطقه آماده است».

وزارت دفاع آمریکا افزود: «واشنگتن تحرکات ایران و همپیمانان آن در منطقه را دنبال می‌کند».

در همین ارتباط، خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که ناو یو اس اس آرلینگتون به شناورهای دریایی همراه با ناو هواپیمابر لینکلن می‌پیوندد.

آمریکا ناو تهاجمی یو اس اس آرلینگتون را در حالی به خلیج فارس می‌فرستد که ناو هواپیمابر آبراهام لینکن اکنون پس از عبور از کانال سوئز مصر به سمت خلیج فارس در حرکت است.

کاخ سفید روز یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که این ناو هواپیمابر را به همراه ناوگروه تهاجمی آن در واکنش به تهدیدی نامشخص از سوی ایران به خلیج فارس می‌فرستد.

آمریکا هفته گذشته مدعی شده بود که به دلیل وجود تهدید از سوی ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه، یک ناوگروه هواپیمابر(آبراهام لینکلن) را به همراه چهار بمب افکن به خلیج فارس اعزام می‌کند.

ادعای آمریکایی‌ها در حالی بود که منبع اطلاعاتی آن ها برای تهدید ادعایی از سوی ایران، سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی بوده است.

این در حالی است که ایران روز چهارشنبه گذشته، همزمان با سالگرد خروج دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از برجام، تهدید کرد که برخی از فعالیت‌های مرتبط با غنی سازی خود را که بر اساس توافقنامه هسته ای سال 2015 میلادی با قدرتهای جهانی، متوقف کرده بود، از سر می گیرد