23. ارديبهشت 1398 - 8:09   |   کد مطلب: 301216
سراب روانسر: در محل فرمانداری روانسر نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جوانرود برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، امام جمعه جوانرود در جلسه ستاد امربه معروف ونهی از منکر این شهرستان با تاکید برترویج امربه معروف ونهی از منکر گفت: امربه معروف و نهی از منکر از دستورات دین مبین اسلام است.

 

ماموستا ملا احمد فخری افزود: امربه معروف و نهی از منکر انسان را به سوی سعادت و رستگاری هدایت می کند.

 

وی اظهارداشت: باید امر به معروف و نهی از منکر از طریق تذکر لسانی انجام شود و نباید این امر مهم طوری صورت گیرد که سبب دور افتادن افراد در انجام این فریضه الهی شود.

 

فرماندارجوانرود نیز گفت :امر به معروف و نهی از منکر یک کار عملی و فرهنگی است و ما باید با انجام درست وظایف سازمانی و دینی خود و رفتارهای مناسب، الگویی برای سایر اقشار جامعه باشیم.

رستگاریوسفی افزود: اگر انجام امربه معروف و نهی از منکر در جامعه بصورت صحیح در جامعه اجرا شود مانع نفوذ تهاجم دشمنان و تقویت بینش دینی و سیاسی مردم نیز خواهد شد.

 

وی اظهارداشت : بایستی از ظرفیت طلایه داران در جهت امربه معروف ونهی ازمنکر استفاده کرد.

 

فرمانده سپاه ناحیه جوانرود در این نشست با تشریح برنامه های ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان گفت: 152 نفراز طلایه داران دراین شهرستان برای انجام فریضه مهم امربه معروف ونهی ازمنکرساماندهی شدند.

 

سرهنگ ابوذر انوری با بیان اینکه امروز در حوزه امر به معروف و نهی از منکر با کمبود محتوی مواجه هستیم افزود: بایستی با تولید محتوی فرهنگی با بهره گیری از رسانه های جمعی وظرفیت نهادهای فرهنگی در راستای ترویج و گسترس این فریضه الهی بیشترتلاش کنیم.

 

وی ترویج و گسترش این فریضه الهی را ویظه همگانی عنوان کردو اظهارداشت : باید از تمام ظرفیت ها برای ترویج و گسترس فرهنگ امربه معروف و نهی ازمنکر استفاده کنیم.

 

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جوانرود نیز افزود : در چهارچوب قانون از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می شود.

 

امین محمدی در جلسه امربه معرف و نهی از منکر جوانرود افزود: مجازات اشخاصی که مبادرت به اعمال مجرمانه نسبت به آمر به معروف و ناهی از منکر نمایند، قابل تخفیف و یا تعلیق نیست و صدور حکم مجازات قابل تعویق نمی‌باشد.

 

وی به تنوع سلیقه ها و گرایش ها در شهرستان جوانرود اشاره کرد ویادآورشد: به توجه به تنوع گرایش ها و سلیقه ها یکی از معروف ها وحدت است که باید مورد توجه قرارگیرد.