25. ارديبهشت 1398 - 10:15   |   کد مطلب: 301226
سراب روانسر: ماموستا ملا قادرقادری روز سه شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی مدارس پاوه، تلاوت قرآن و کلام الهی را موجب آرامش روح و روان و جسم انسانها دانست.

به گزارش سراب روانسر،  به نقل ازایرنا، ماموستا ملا قادرقادری روز سه شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی مدارس پاوه، تلاوت قرآن و کلام الهی را موجب آرامش روح و روان و جسم انسانها دانست.
امام جمعه پاوه گفت: امروز بیشترین بیماری و درد انسانها بیماری فکری و روحی است که تنها راه و بهترین درمان و شفای آن قرآن کریم وعمل به دستورات آن است که موجب سلامت روح و جسم و سعادتمندی دنیا و آخرت می شود.
وی افزود: علاوه براین قرآن برای بشر شخصیت، عزت و شرافت به ارمغان می اورد و جایگاه رفیع و احترام وعزت قاریان قرآن در جامعه گواه این ادعاست. 
ماموستا قادری با قدردانی از معلمان و والدینی که قرآن را آموزش و مفاهیم آن را گسترش و ترویج می دهند، گفت: اگر امروز ایران اسلامی در جهان عزتمند است و مردم ما سرافراز هستند به برکت وجود قرآن کریم و تدین ماست. 
امام جمعه پاوه تصریح کرد: باید والدین و معلمان در راستای حفظ و تقویت این تدین و مفاهیم قرآنی بصورت مضاعف تلاش کنند تا مدارس و جامعه ما همواره قرآنی بماند. 
در ادامه برزگرد فر مدیر آموزش و پرورش پاوه گفت: راستای ترویج و گسترش قرآنی برنامه روخوانی قرآن کریم در 64 آموزشگاه، 10 محفل انس قرآن در مدارس پایه دوم متوسطه و 10 نشست تجویدی قرآن در مدارس اجرا شده است.
درادامه این مراسم قاریان برجسته کشوری و دانش آموزان دارالقرآن احسان پاوه با تلاوت و جمع خوانی قرآن کریم معنویت خاصی به این محفل بخشیدند.
در پایان از دانش آموزان برگزیده و برتر مسابقات قرانی مدارس آموزش و پرورش شهرستان پاوه تجلیل شد.
شهرستان پاوه با بیش از 62 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.