25. ارديبهشت 1398 - 10:16   |   کد مطلب: 301227
سراب روانسر: رئیس اداره ورزش و جوانان پاوهاز افزایش ۲۵ درصدی آمار ورزشکار سازمان یافته در این شهرستان خبر داد و گفت: آمار این ورزشکاران، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است

به گزارش سراب روانسر، به نقل ازفارس از کرمانشاه، در نشستی که پیش از ظهر امروز در اداره ورزش و جوانان شهرستان پاوه با حضور جمعی از روسای هیأت‌های ورزشی، مربیان بانو و فعال در عرصه‌های ورزشی، نماینده فرمانداری، رئیس اداره ورزش و جوانان پاوه و بخشدار مرکزی پاوه برگزار شد فرصت‌ها، تهدیدات، نقاط ضعف، قوت و راهکارهای توسعه ورزش بانوان بررسی شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان پاوه در این نشست به اهداف برگزاری این جلسه و اهمیت توجه به ورزش بانوان اشاره کرد و اظهار داشت: تغییر شیوه زندگی، مسائل روانی، نوع تغذیه این چنین مواردی هم بر زن و مرد تاثیر دارد.

ادریس محمودی افزود: شاید بانوان با توجه به نوع فرهنگ و آداب رسوم منطقه کمتر در فعالیت‌های ورزشی و اجتماعی دیده شوند، با توجه به تحقیقاتی که در استان کردستان نسبت به گرایش فرزندان به ورزش صورت گرفته است بچه‌هایی که ورزشکار هستند یا در ورزش مقام قهرمانی آورده‌اند والدین آن‌ها یا ورزشکار هستند یا در امور ورزش درگیر هستند.

وی گفت: اگر بانوان منطقه ما بیشتر به مسائل ورزشی گرایش پیدا کنند، شاهد بیشتر شدن افراد ورزشکار در سنین مختلف خواهیم بود.

محمودی با اشاره به اینکه بانوان در مراجعه به پزشک همیشه با 2 موضوع روبرو می‌شوند، یادآور شد: تخست کم‌تحرکی و بعد نوع تغذیه است که با ورزش می‌توانیم این 2 مسئله را جبران کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان پاوه افزود: یکی از شاخه‌های علم ورزش، علم تغذیه است که موضوعی گسترده و مهم تلقی می‌شود.

محمودی با اشاره به فعالیت قابل توجه بانوان در ورزش شهرستان پاوه، گفت: شکر خدا از لحاظ ورزش بانوان با افتخار می‌توانم بیان کنم که شهرستان پاوه سرآمد است که نه تنها در منطقه اورامانات بلکه در سطح استان یکی از بهترین‌های استان محسوب می‌شود، هرچند این سطح برای ما راضی کننده نیست.

وی افزود: از لحاظ آمار ورزشکاران سازمان یافته، ورزشکاران پاوه در اورامانات نخست و در استان بدون احتساب کلانشهر کرمانشاه، در رتبه سوم قرار دارند، البته شاهد افزایش 25 درصدی آمار ورزشکار سازمان یافته هستیم.

محمودی آمار ورزشکاران سازمان یافته خانم را در پاوه نزدیک به یک‌هزار و 100 نفر دانست و گفت: 14 رشته ورزش در سطح شهرستان در بخش بانوان فعال است به طوریکه رئیس هیأت هفت رشته ورزشی پاوه از جامعه بانوان را شامل می‌شود که این وضعیت نشانگر گرایش بیشتر بانوان در پاوه به ورزش است.

رئیس اداره ورزش و جوانان پاوه افزود: ورزش بانوان پاوه در رشته‌های قدرتی در سطح کشور حرف‌هایی برای گفتن دارد و اطمینان داریم که در قسمت حرکات قدرتی در رشته بدنسازی می‌توانیم در کشور صاحب مدال و مقام شویم .که ان‌شاءالله با فعال کردن هیأت‌های مربوطه به این رشته‌های ورزشی با توجه به رایزنی‌هایی که با استان صورت گرفته است بتوانیم این رشته ها را گسترش بدهیم.

گفتنی است، روسای هیأت‌های ورزشی، بانوان و مربیان حاضر در نشست، نماینده فرماندار و بخشدار مرکزی پاوه در ادامه به ارائه مشکلات و راهکارهای توسعه ورزش بانوان پرداختند و در پایان نشست نیز 2 نفر را به‌عنوان پیگیری مسائلی که در این جلسه مطرح شده است، انتخاب شد.