25. ارديبهشت 1398 - 13:16   |   کد مطلب: 301259
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان روانسر خبر داد:
فشار خون 27 هزار نفر از جمعیت شهرستان روانسر کنترل می شود
سراب روانسر: دکتر رفعت جو سرپرست مرکز بهداشت شهرستان روانسر خبر داد: فشار خون 27 هزار نفر از جمعیت شهرستان روانسر کنترل می شود

به گزارش سراب روانسر، دکتر مهدی رفعت جو سرپرست مرکز بهداشت و درمان شهرستان روانسر در جمع پزشکان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام کرد: کمپین فشار خون از 27 اردیبهشت در شهرستان آغاز می شود .

 

وی تصریح کرد: این جمعیت هدف ما هستند یعنی تمام مردان و زنان بالای 30 سال شهر، روستا و عشایر و تمام مادران باردار بدون شرایط سنی یعنی در هر سنی که باشند و بیماران کلیوی باید غربالگری شوند.

 

رفعت جو ادامه داد: این کار بسیار بزرگی است که با دستور وزیر بهداشت و درمان در ویدیو کنفرانسی که در دانشگاه برگزار شد، استارت خورد.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر تصریح کرد : شعار برنامه امسال " فشار خون ، بدانیم و اقدام کنیم" می باشد و برنامه کمپین فشار خون در دو مرحله اجرا می شود، مرحله اول از 27 اردیبهشت تا 17 خرداد آموزش و اطلاع رسانی و مرحله دوم از 17 خرداد تا 15 تیر ماه نیز غربالگری فشارخون خواهد بود و در این مدت باید تعداد افراد جامعه ای که فشار خون بالایی دارند شناسایی و غربالگری شوند.

 

وی ادامه داد: شایع ترین علت مرگ و میر در کشور، فشار خون بالا است که 60 درصد بیماران فشار خونی از بیماری خود اطلاع ندارند و این نوع بیماری را بیماری خاموش می گویند که می توان با امکانات کم و با فشار خون گرفتن ساده به وجود آن پی برد