19. آبان 1395 - 9:09   |   کد مطلب: 291498
سراب روانسر: در حالی وعده های واهی برای برداشته شدن تحریم ها به موجب برجام به گوش می رسد که این روزها چیزی از برجام، برجا نمانده است.

به گزارش سراب روانسر، پس از قرائت بیانیه مشترک ایران و 1+5 توسط وزیر خارجه کشورمان و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که در اوایل سال جاری صورت گرفت، عده ای از مردم به خیال برداشته شدن تحریم و طبق وعده ی مسئولین در همان شب، به خیابان ها ریختند و به خوشحالی پرداختند.

 

 

 

با این اوصاف در میان کوچه و بازار برداشته شدن تحریم ها یکی از اصلی ترین مباحثی بود که مردم به آن می پرداختند و دولت یازدهم هر روز وعده ها و نقل قول های متنافضی را در این خصوص بازگو می کرد اما آنچه در این میان روشن و واضح بود نه تنها تحریمی برداشته نشد بلکه روز به روز بر تحریم ها افزوده شد.

 

 

بد نیست اشاره ی داشته باشیم به ماجرای گل کلم؛

 

شخصی برای اولین بار یک کلم دید. اولین برگش را جدا کرد، زیرش به برگ دیگری رسید و زیر آن برگ یه برگ دیگر و... با خودش گفت: حتما یک چیز مهمی در این برگ ها وجود دارد که اینجوری آن را کادوپیچ کرده اند.

 

 

اما وقتی به آخرین برگ رسید متوجه شد که چیزی در داخل آن نبوده و این تنها همان برگها پنهان هستند که همدیگر را پوشانده اند و گل کلم مجموعه ای از این برگ ها است.

 

 

داستان برجام و پسا برجام  هم به مانند همین گل کلم است. ملت ایران روزهای خوب زندگی را یکی پس از دیگری ورق می زنند و به هوای لغو تحریم بهترین فرصت ها را از دست می دهند.

 

 

با این تفاسیر بایستی پذیرفت چیزی از برجام، جز تحریم ها برجا نمانده است و این دلخوشی برای برجام و پسابرجام به مانند گل کلم و نباید به هیچ و پوچ برجام برای لغو تحریم ها دلخوش کرد.