آخرین اخبار

4. آبان 1396 - 8:15   |   کد مطلب: 293667
یادداشت میهمان/
بیدار باش به وقت کتاب
سراب روانسر: کتابخانه های عمومی فضای حقیقی و امن فرزندان ما هستند نه فضاهای ناایمن غیر حقیقی.

به گزارش سراب روانسر، یادداشت قهرمان رحمانی فعال فرهنگی

نمی دانم از بس تکرار این قضیه و بسامد «می دانم ها» زیاد شده که فکر کنم تذکر و یادآوری های مکرّر راه به جایی نبرد؛بعضاً راهکار هم داریم و با صدای محکم می گوییم:می بایستی کنترل شود،می باید هدفمند شود،اصلاً بایستی فرهنگ استفاده را بلد شد. همه تئوری می دهیم و البته هیچ حرکت عملی نمی کنیم.

 

زنگ خطرهای قتل،پایین آمدن آستانه تحریک،واکنش های شدید به تنش های معمول روزمره،خودکشی،اعتیاد،مشکلات خانوادگی،مشکلات جسمی- پزشکی از جمله انواع آرتروزها،ضعف چشم و... همه و همه دیگر به ناقوس و طبل تبدیل شده اند.گوش فلک کَر شد و ما هم ناشنواتر.

 

هر روز در گوشه ای از این جامعه،خانواده ای داغدار می شود.همراهان عزیزم،شاید فردا خانوادۀ من و تو باشد که طعمۀ این مهمان اجباری شود.این فضای غیر حقیقی و موهوم را زیاد درگیر حقیقت نکنید.خبرهای بد را اگر چه واقعیت هم داشته باشند و بی شک یکی از سرچشمه های نامبارک آن می تواند همین استفادۀ بیش از حدَ متعارف باشد را اشاعه ندهید،فوروارد کردن مطالب به ظاهر علمی و بدون منبع و – عذرخواهی میکنم – نشخوار هضم نشده و کج و معوج را کنار بگذارید.

 

اگر در پی مطالعه و البته تثبیت شخصیت بهنجار اجتماعی،فرهنگی و خانوادگی هستید،کتاب – این بهشت کاغذی – را در بطن زندگی تان دوباره محسوس کنید،لمس کنید.کتاب را در دسترس تمام افراد خانواده قرار دهید.کتابخانه های عمومی فضای حقیقی و امن فرزندان ما هستند نه فضاهای ناایمن غیر حقیقی.

بخاطر خدا،خودتان را دریابید.

 

دیدگاه‌ها

به راستی چرانشخوارکننده ذهن های دیگرانی که ممکن است زبان به حقیقت نچرخانند باشیم.تشکر.ازشما.

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی