18. ارديبهشت 1397 - 8:14   |   کد مطلب: 294448
سراب روانسر:یادداشت مسئول کانون پرورش فکری کودکان شهرستان روانسر به شرط انرژی زا بودن واژه ها ، نقدهامون می توانند سازنده باشند

به گزارش سراب روانسر، یادداشت خیام احمدی مسئول کانون پرورش فکری کودکان شهرستان روانسر ،اندیشیدن به زندگی در یک شهر آرمانی ، با تمام داشته هایش ، نسیم امید بخش ذهن و مایه جلابخش اندیشه هر انسانی است ، و آمال و آرزوهای ما به عنوان شهروندان این شهر کوچک هم قطعا جدای از همان مردمان آرمانگرای شهر آرزوها نیست هرچند که من معتقدم رسیدن به این شهر‌ رویایی دور از تصور نیست و می تواند از مرحله تخیل به مرحله واقعگرا مبدل گردد که این مهم میسر نمی شود مگر با تدبیر و توانمندی ، سلیقه و دلسوزی و مهمتر از همه ، خواستن و خواستن و خواستن .

و همین خواستن با نگریستن مثبت به آینده ، و در پی تواستن دلسوزانه ، از مرحله بالقوه بودن و رسیدن به مرحله بالفعل ، معمول می گردد...

راستی در این مهم ، آیا حرکت لاکپشتی می تواند توجیه پذیر باشد ؟؟؟

به نظر من گاها همین حرکت آرام،به شرط ارائه دلیل نه تنها جدای از منطق نیست بلکه مفید و حائز اهمیت هم می باشد که به عنوان مثال می توان به بسیاری از پروژه ها ، ساخت و سازها و ...اشاره کرد ...که در طی مراحل انجام کار، بسیاری ازموانع گاها ، موانع جوی و ...نیاز به زمان بیشتررا طلبیده و همین موانع ، خط طولی زمان را به درازا بکشانند .

پس پسندیده تر آن است که همیشه ، نقدهایمان ناشی از نقل قول های ساده انگارانه و در انحصار تصمیمات عجولانه نباشد که به تحریر در آوردن همین لحظات احساسی ، هم انرژی را از دستگاههای پروژه ساز بگیرد و هم اینکه در به قهقرا کشاندن و خاکستری نشان دادن چهره ی شهرمان به عنوان شهری خنزر پنزری در فضاهای مجازی را موجب گردد.

توصیف هایمان اگر اغراق آمیز ، ونقدهایمان اگر انرژی گیر باشند متاسفانه و متاسفانه بهایی جز زندگی در شهر خاکستری نصیبمان نمی کند .

بسیاری از فعالیتهای ، عمرانی ، فرهنگی ، اجتماعی و ... خواسته یا ناخواسته زمان می خواهند چرا که با توجه به موانع پیش بینی نشده همچون وضعیت جوی ، وبسیاری از مونوهای زمانبر، حرکت آرام به شرط توجه به استانداردهای ساخت و ساز، می تواند شهر مارا به سرزمین زیباییها نزدیک کند .

 

 

پس:

نقدهایمان را برای چند بار مرور کنیم سپس در راه اندازی فرخوانهای یادشده همت ورزیم ....در غیر اینصورت ، نفوذ در اذهان عموم و خاکستری کردن سلولهای اعتماد شهروندان نسبت به یک موضوع ، دور از انصاف به نظر می رسد .

هرچند که مسئولین باید و باید و باید ضمن توجه به نقدهای سازنده همراه با دیالگ غیر احساسی، پیشنهادهای شهروندان را کارشناسی و در صورت نیاز کاربردی کنند و شهروندان هم با ملاحظه دلسوزیهای مسئولین ، انرژی بخش تلاششان باشند .

 

امید که مردم و مسئولین ، دو پای حرکت به سرزمین کمال و آبادانی و آرامش باشند