11. تير 1397 - 22:19   |   کد مطلب: 294562
یادداشت میهمان
آب،آبرو دارد
سراب روانسر :یادداشت قهرمان رحمانی فعال فرهنگی آب،آبرو دارد

به گزارش سراب روانسر، چند سالی است،آب،این منشأ حیات،توسط عام و خاص،توسط بخش های مختلف خانگی،صنعتی،کشاورزی،زیر رادیکال رفته،اصلا چند سالی است به آب بی احترامی میشود.انگار نه انگار«آب،آبرو دارد».

مسئولان ذیربط راهکار بزرگ می دهند،افق دید مثلا بلند دارند اما منتج به نتیجۀ مطلوب نشده است.

ناچار دست به دامان راهکارهای کوچک می شویم شاید طبق معادلۀ مهندسی معکوس،این بار دلمان سوخت،لااقل برای آب روی آب.

احتمالا در دید اول خنده دار باشد اما بایستی جدی گرفته شود تا این منبع بزرگ اما کوچک انگاشته شدۀ انرژی مجدد در چرخۀ حیات به نحو احسن ایفای نقش کند که اگر تنها یک حلقۀ این زنجیر سست شود این تسلسل و معادله ناموزون میشود.

*به عنوان مثال:برای مصرف آب نوشیدن می توانید از ظروف آب در یخچال یا یخ استفاده کنید و دیگر برای نوشیدن 1 لیوان آب خنک 20 لیوان آب را هدر ندهید.شستن حیاط خانه و کوچه با شیر آب،بسیار بی معنی است،اگر انسانیم،طبق احادیث،ریختن یک لیوان آب حتی در کنار چشمه کار نادرستی است.

*بیایید خودمان به خودمان رحم کنیم،به آیندگان.اگر به طبیعت بی احترامی کنیم،به مراتب طبیعت قهر و بی احترامی عمیق تری نسبت به ما خواهد داشت.

*من ادعا میکنم درست مصرف میکنم،تو ادعا میکنی،همگی ادعا کنیم! اشکال ندارد،ادعا کردن همیشه بد نیست،پس با هم ادعاهای خوب و منطقی داشته باشیم تا کم کم بصورت یک فرهنگ صحیح و عاقلانه نهادینه شود.«آب،آبرو دارد

یادداشت قهرمان رحمانی فعال فرهنگی